Վարչական դատավարության oրենuգիրք
Հոդված 1. Հայաստանի Հանրապետության 2013 թվականի դեկտեմբերի 5-ի վարչական դատավարության օրենսգրքի 100-րդ հոդվածի 6-րդ մասում՝
1) «դատավարության մասնակցի միջնորդությամբ` գործը քննող դատարանի թույլտվությամբ» բառերը փոխարինել  «նիստին ներկա դատավարության մասնակիցների համաձայնությամբ եւ դատարանի թույլտվությամբ» բառերով.
2) լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ նոր նախադասությունով. «Այն դեպքում, երբ դատավարության մասնակից վարչական մարմինը համաձայնություն չի տալիս լուսանկարահանմանը, ապա  նա պարտավոր է ողջամտորեն հիմնավորել իր անհամաձայնությունը: Այս դեպքում դատարանը որոշում է կայացնում դատական նիստի լուսանկարահանումը թույլատրելու կամ չթույլատրելու վերաբերյալ:»:

Административное судопроизводство (Кодекс Республики Армения)
Статья 1. В части 6 статьи 100 Кодекса административного судопроизводства Республики Армения от 5 декабря 2013 года:
1) слова “по ходатайству участника судебного процесса с разрешения суда, рассматривающего дело” заменить словами “с согласия присутствующих на заседании участников судебного процесса и с разрешения суда”;
2) часть дополнить новым предложением следующего содержания: “В случае, когда административный орган – участник судебного процесса не дает согласия на фотосъемку, он обязан разумно обосновать свое несогласие. В этом случае суд выносит определение о разрешении или запрете на фотосъемку судебного заседания.”.
Статья 2. Настоящий Закон вступает в силу на десятый день, следующий за днем его официального опубликования.