Ալեքսեյ Սանդիկովը մասնակցել է ԱՊՀ ՄԽՎ էկոնոմիկայի եւ ֆինանսների մշտական հանձնաժողովի նիստին
ԱՊՀ ՄԽՎ էկոնոմիկայի եւ ֆինանսների մշտական հանձնաժողովի  նիստին մասնակցել է ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Ալեքսեյ Սանդիկովը: Վերոնշյալ հանձնաժողովի նախագահ Ալեքսեյ Սանդիկովը ողջունել է մասնակիցներին եւ ներկայացրել նիստի օրակարգը: Քննարկվել եւ ընդունվել են ոլորտին վերաբերող...
23.05.2024
Սարգիս Խանդանյանն ընդունել է Հայաստանում Նորվեգիայի Թագավորության արտակարգ եւ լիազոր դեսպանին
ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Սարգիս Խանդանյանը մայիսի 23-ին հանդիպել է Հայաստանում Նորվեգիայի Թագավորության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Բերգլյոտ Հովլանդին: Շնորհավորելով Բերգլյոտ Հովլանդին Հայաստանում դեսպան նշանակվելու առիթով` Սարգիս Խանդանյանը հույս է հայտնել, որ համ...
Խորհրդարանական ճեպազրույցներ. «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցություն
ԱԺ նիստերին հաջորդող խորհրդարանական ճեպազրույցների ընթացքում «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության քարտուղար Արթուր Հովհաննիսյանն ու Պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ Արուսյակ Ջուլհակյանը պատասխանել են լրագրողների հարցադրումներին:  Մանրամասները` տեսանյութում: ...
Խորհրդարանական ճեպազրույցներ. «Պատիվ ունեմ» խմբակցություն
ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար Հայկ Մամիջանյանն ԱԺ նիստերին հաջորդող խորհրդարանական ճեպազրույցների ընթացքում պատասխանել է լրատվամիջոցների ներկայացուցիչների հարցերին: Մանրամասները` տեսանյութում: ...
Խորհրդարանական ճեպազրույցներ. «Հայաստան» խմբակցություն
ԱԺ նիստերին հաջորդող խորհրդարանական ճեպազրույցներին «Հայաստան» խմբակցությունից մասնակցել են խմբակցության ղեկավար Սեյրան Օհանյանն ու խմբակցության անդամ Գառնիկ Դանիելյանը: Սեյրան Օհանյանը նախ հանդես է եկել ներածական խոսքով, ապա պատգամավորները պատասխանել են լրագրողների հարցադրումներին: Մանրամասները` տե...

А.Сандыков принял участие в заседании Постоянной комиссии МПА СНГ по экономике и финансам
Депутат фракции НС "Гражданский договор" А.Сандыков принял участие в заседании Постоянной комиссии МПА СНГ по экономике и финансам. Председатель комиссии А.Сандыков приветствовал участников и представил повестку дня заседания. Обсужден и принят ряд проектов модельных законов, касающихся вышеуказанны...
23.05.2024
С.Ханданян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Королевства Норвегия в Армении
23 мая председатель Постоянной комиссии НС по внешним связям С.Ханданян встретился с Чрезвычайным и Полномочным послом Королевства Норвегия в РА Берглиот Ховланд. Поздравив Берглиот Ховланд с назначением послом в Армении, С.Ханданян выразил надежду, что реализация новых совместных программ в различн...
Парламентские брифинги: фракция “Гражданский договор”
На парламентских брифингах по итогам заседаний НС на вопросы журналистов ответили секретарь фракции "Гражданский договор" А.Ованнисян и заместитель председателя Постоянной комиссии по государственно-правовым вопросам А.Джулакян....
Парламентские брифинги: фракция “Честь имею”
Руководитель фракции “Честь имею” А.Мамиджанян ответил на вопросы представителей СМИ в ходе парламентских брифингов по итогам заседаний НС....
Парламентские брифинги: фракция “Армения”
В парламентских брифингах по итогам заседаний НС приняли участие руководитель фракции "Армения"  С.Оганян и член фракции Г.Даниелян.После вступительного слова С.Оганяна депутаты ответили на вопросы журналистов....