12 13 14 15 16 17 18
Մեծ Բրիտանիայի եւ Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության խորհրդարանական պատվիրակության հետ հանդիպել են ՀՀ ԱԺ «Հայաստան» եւ «Պատիվ ունեմ» խմբակցությունների ներկայացուցիչները
Անչափ կարեւորում ենք խորհրդարանական հարթակում հայ-բրիտանական հարաբերությունների զարգացումը եւ բարձր ենք գնահատում այս դժվարին ժամանակահատվածում մեր կողքին լինելու հանգամանքը. ողջունելով Մեծ Բրիտանիայի եւ Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության խորհրդարանական պատվիրակությանը՝ ասել է ՀՀ ԱԺ «Հայաս...
12.02.2024
Աշխատանքային քննարկում Ազգային ժողովում
ՀՀ ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Թագուհի Թովմասյանի նախաձեռնությամբ Ազգային ժողովում կազմակերպվել էր «Երեւանը եւ կոռուպցիան» խորագրով աշխատանքային քննարկում: Փետրվարի 12-ին կայացած քննարկմանը մասնակցել են ՀՀ ոստիկանության, Երեւանի ավագանու, ԱՄՆ դեսպանության, ՀՀ-ում Եվրամիության պատվիրակու...
Հայ խորհրդարանականները հանդիպել են բրիտանացի գործընկերներին
Ուրախ եմ, որ եկել եք Հայաստան` նպատակ ունենալով տեղում ծանոթանալու առկա անվտանգային իրավիճակին. ասել է Ազգային ժողովի արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ, Հայաստան-Մեծ Բրիտանիա բարեկամական խմբի անդամ Սարգիս Խանդանյանը Մեծ Բրիտանիայի եւ Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության...
Կանցկացվեն խորհրդարանական լսումներ
Փետրվարի 15-ին` ժամը 13:00-ին, ԱԺ նիստերի դահլիճում կանցկացվեն խորհրդարանական լսումներ «Ամուսնության տարիքային շեմը բարձրացնելու նպատակով օրենսդրական բարեփոխումները՝ մարդու հիմնարար իրավունքների պաշտպանության համատեքստում» թեմայով: Լսումները նախաձեռնել է ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ ...
Խորհրդարանում հյուրընկալվել է Հայաստանում Լատվիայի դեսպանը
Ազգային ժողովի արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Սարգիս Խանդանյանը փետրվարի 12-ին հանդիպել է մեր երկրում Լատվիայի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Էդիտե Մեդնեի հետ (նստավայրը` Թբիլիսի): Ողջունելով հյուրին` Սարգիս Խանդանյանը կարեւորել է Լատվիայի հետ խորհրդարանական կապերի...

Representatives of RA NA Armenia and With Honor Factions meet with parliamentary delegation of United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
We attach great importance to the development of Armenian-British relations on the parliamentary platform and highly appreciate the circumstance of being by our side during this difficult period: Welcoming the parliamentary delegation of the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland, the ...
12.02.2024
Work Discussion in National Assembly
At the initiative of the deputy of the RA NA With Honor Faction Taguhi Tovmasyan a work discussion titled ‘Yerevan and the Corruption’ was organized in the National Assembly.The representatives of the Police of the Republic of Armenia, the Council of Elders of Yerevan, the U.S. Embassy, the Delegati...
Armenian parliamentarians meet with their British colleagues
I am glad that you have come to Armenia, aiming at getting acquainted with the existing security situation on the spot: The Chair of the Standing Committee on Foreign Relations of the National Assembly, the member of the Armenia-Great Britain Friendship Group Sargis Khandanyan at the meeting with th...
Ambassador of Latvia to Armenia hosted in Parliament
On February 12, the Chair of the Standing Committee on Foreign Relations of the National Assembly Sargis Khandanyan met with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Latvia to our country Edite Medne (Residence, Tbilisi). Welcoming the guest, Sargis Khandanyan highlighted ...