12 13 14 15 16 17 18
Մեծ Բրիտանիայի եւ Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության խորհրդարանական պատվիրակության հետ հանդիպել են ՀՀ ԱԺ «Հայաստան» եւ «Պատիվ ունեմ» խմբակցությունների ներկայացուցիչները
Անչափ կարեւորում ենք խորհրդարանական հարթակում հայ-բրիտանական հարաբերությունների զարգացումը եւ բարձր ենք գնահատում այս դժվարին ժամանակահատվածում մեր կողքին լինելու հանգամանքը. ողջունելով Մեծ Բրիտանիայի եւ Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության խորհրդարանական պատվիրակությանը՝ ասել է ՀՀ ԱԺ «Հայաս...
12.02.2024
Աշխատանքային քննարկում Ազգային ժողովում
ՀՀ ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Թագուհի Թովմասյանի նախաձեռնությամբ Ազգային ժողովում կազմակերպվել էր «Երեւանը եւ կոռուպցիան» խորագրով աշխատանքային քննարկում: Փետրվարի 12-ին կայացած քննարկմանը մասնակցել են ՀՀ ոստիկանության, Երեւանի ավագանու, ԱՄՆ դեսպանության, ՀՀ-ում Եվրամիության պատվիրակու...
Հայ խորհրդարանականները հանդիպել են բրիտանացի գործընկերներին
Ուրախ եմ, որ եկել եք Հայաստան` նպատակ ունենալով տեղում ծանոթանալու առկա անվտանգային իրավիճակին. ասել է Ազգային ժողովի արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ, Հայաստան-Մեծ Բրիտանիա բարեկամական խմբի անդամ Սարգիս Խանդանյանը Մեծ Բրիտանիայի եւ Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության...
Կանցկացվեն խորհրդարանական լսումներ
Փետրվարի 15-ին` ժամը 13:00-ին, ԱԺ նիստերի դահլիճում կանցկացվեն խորհրդարանական լսումներ «Ամուսնության տարիքային շեմը բարձրացնելու նպատակով օրենսդրական բարեփոխումները՝ մարդու հիմնարար իրավունքների պաշտպանության համատեքստում» թեմայով: Լսումները նախաձեռնել է ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ ...
Խորհրդարանում հյուրընկալվել է Հայաստանում Լատվիայի դեսպանը
Ազգային ժողովի արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Սարգիս Խանդանյանը փետրվարի 12-ին հանդիպել է մեր երկրում Լատվիայի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Էդիտե Մեդնեի հետ (նստավայրը` Թբիլիսի): Ողջունելով հյուրին` Սարգիս Խանդանյանը կարեւորել է Լատվիայի հետ խորհրդարանական կապերի...

Представители фракций “Армения” и “Честь имею” встретились с парламентской делегацией Соединенного Королевства Великобритании и Северной Ирландии
“Придаем крайне важное значение развитию армяно-британских отношений на парламентской площадке и высоко ценим, что находитесь рядом с нами в этот трудный период”, - приветствуя парламентскую делегацию Соединенного Королевства Великобритании и Северной Ирландии, сказал руководитель фракции НС "Армени...
12.02.2024
Рабочее обсуждение в НС
По инициативе депутата фракции НС "Честь имею" Т.Товмасян в НС проведено рабочее обсуждение на тему "Ереван и коррупция".12 февраля в дискуссии приняли участие представители Полиции РА, Совета старейшин Еревана, посольства США, делегации ЕС в РА, общественных организаций и гражданского общества, а т...
Армянские парламентарии встретились с британскими коллегами
“Рад вашему приезду в Армению для ознакомления с текущей ситуацией с безопасностью”, - отметил на встрече с парламентской делегацией Соединенного Королевства Великобритании и Северной Ирландии председатель Постоянной комиссии НС по внешним связям, член группы дружбы Армения-Великобритания С.Ханданян...
В парламенте – посол Латвии в Армении
12 февраля председатель Постоянной комиссии НС по внешним связям С.Ханданян встретился с Чрезвычайным и Полномочным послом Латвийской Республики в РА Эдите Медне (резиденция - Тбилиси).Приветствуя гостью, С.Ханданян подчеркнул оживление парламентских отношений с Латвией, активные контакты и эффектив...